Het Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) heeft op 19 januari 2024 met succes de Smart Lander for Investigating Moon (SLIM) geland. Vlak voor de landing liet SLIM twee kleine maansondes los, LEV-1 en LEV-2. LEV-2 verzamelt gegevens terwijl hij over het maanoppervlak beweegt en LEV-1 ontvangt de gegevens.
De JAXA Ham Radio Club (JHRC), JQ1ZVI, zorgde voor de vergunning met JS1YMG als call voor LEV-1, die sinds 19 januari morsecode uitzendt op 437,41 MHz. De sonde gebruikt een 1 W UHF-antenne met circulaire polarisatie en zendt "gegevens met betrekking tot amateurzaken" uit.
Radioamateurs zijn druk bezig geweest met het analyseren van het signaal van JS1YMG. Op de blog van Daniel Estévez, EA4GPZ, worden de methode en extractieresultaten voor het demoduleren van morsecode uit het signaal en het extraheren van de codestring geïntroduceerd.
Het is onduidelijk hoe lang de signalen te horen zullen zijn. JAXA heeft gezegd dat SLIM niet ontworpen is om een maannacht, die ongeveer 14 dagen duurt, te overleven.
SLIM werd gelanceerd op 6 september 2023 en landde op 19 januari 2024 met als missie het analyseren van de samenstelling van rotsen om onderzoek naar de oorsprong van de maan te ondersteunen. De landing van SLIM maakte Japan het vijfde land dat een zachte landing op de maan maakte. De landing werd met uitzonderlijke precisie uitgevoerd -- binnen 180 voet van de beoogde landingsplaats.
Bron: ARRL