We zijn blij jullie te kunnen informeren over de volgende YL bijeenkomst in Tsjechië. We zullen 7 dagen gebruik kunnen maken van het eersteklas wedstrijdstation OK5Z. Dit station ligt in de buurt van Brno, de op een na grootste stad van Tsjechië. Het 3*-hotel in Náměšť nad Oslavou ligt op slechts een paar kilometer rijden van het radiostation. Vervoer naar het radiostation en terug naar het hotel kan het beste met de auto of door te carpoolen met andere deelnemers.
Hotelkosten voor één persoon per nacht, inclusief ontbijt, zijn ongeveer CZK 1.200 (~ EUR 48,11). Er zijn ook andere hotels in de buurt beschikbaar als een andere categorie gewenst is. Het is mogelijk om één, meerdere dagen of een hele week aan het evenement deel te nemen. De OM is natuurlijk welkom om je te vergezellen.
Een professionele cameraman en fotograaf zullen aanwezig zijn tijdens onze verschillende activiteiten, die zij zullen vastleggen op moderne datadragers.

Naast de pure radioactiviteiten (maximaal vijf YL's kunnen tegelijkertijd op verschillende banden/modes werken), hebben we voor het eerst ook workshops gepland:
- Hoe zet je een station op voor digitale modes (bijv. RTTY) en hoe opereer je in een RTTY contest?
- Hoe gebruik je de Fox/Hound-modus (FT8) in DX-verkeer? Specialiteiten?
- Samen bouwen we een 20m dipool die elke YL mee naar huis mag nemen.
- Hoe soldeer je een N/PL connector aan een coaxkabel?
De gastheren zullen ons ook enkele presentaties geven van hun DX-expedities in Afrika.
SOTA (summits on the air), flora en fauna (OKFF) activaties maken het gevarieerde programma compleet. We denken dat er voor elk wat wils zal zijn.
We zullen sporadisch updates geven over de verdere ontwikkeling van het evenement in geschikte media zoals de USKA website, Facebook, Instagram en QRZ.
Ik neem graag inschrijvingen aan via hb9fpm@uska.ch (Eva Thiemann, HB9FPM/OK3QE). Ik ben ook beschikbaar om eventuele vragen te beantwoorden.

Een kleine selectie van de indrukwekkende antenne-installatie:
- 6el-15m, 22m hoog
- 3el-40m, 26m hoog
- 5el-10m, 29m hoog
- Ultrabeam voor WARC banden, 25m hoog
- 27m verticale antenne voor 160m
- Halve Q voor 80m + inverted V
- 8x Beverage voor ontvangst van lagere banden